| EuSiCuTineInPuff a întrebat:

Am avut probleme cu placa de retea.Adica nu se mai conecta unitatea la modem si am schimbat placa de retea.Acum am pus placa cea noua si am vrut sa instalez Software-ul, dar se pare ca unitatea mea nu recunoaste noua placa sau nu o citeste...nu stiu prea multe despre calculatoare. Spuneti-mi va rog daca am ce sa ii fac sau daca trebuie sa o vada un specialist.Am incercat sa o repar eu ca sa le dovedesc parintilor ca ma descurc, dar sunt cam pierduta...

2 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Sincer nu stui care e cazuza. Verifica daca ai bagat bine placa de retea si daca ai bagat-o in slotul corespunzator.
presupun ca placa de retea arata cam asa https://www.google.com/......ps?/search
si trebuie bagata in slotul PCI care arata asa https://www.google.com/......ps?/search
Succes!:)

| EuSiCuTineInPuff explică:

Am dus-o la un specialist si a spus ca placa nu are nimic, dar calculatorul e praf.Era plin de virusi si avea windous(nu cred ca am scris corect, cum am mai spus nu prea e pasiunea nea)expirat. Ciudat pentru ca a fost instalat unul niu acum cateva luni dar asta este. Multumesc oricum, dar oricat de praf as fii eu la calculatoare sigur stiam si cum arata si cum se introduce o placa de retea. Nu reuseam sa instalez driver-ul nou...asta e altceva.