| AlphaPower a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am donat 15 Euro pe un server de Counter-Strike, si am primit ce am cerut in schimbul sumeide bani. Adica am oferit o suma de bani in schimbul prestarii unor servicii.Intr-o zi,intru pe server si vad ca nu mai beneficiez de serviciile cumparate. Vorbesc cu detinatorul serverului, iar el imi spune sa-i mai ofer inca 5 Euro daca vreau sa-mi pastrez beneficiile,iar banii nu se returneaza. Acum eu ce-ar trebui sa fac? Am dat bani degeaba? Este cumva o infractiune, ceva de genul fraudei? As putea cumva sa depun o plangere impotriva lui la politie? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns cat mai rapid.Dau FUNDA.

2 răspunsuri:
| Vladut2000L a răspuns:

Da poti doar ca e greu trebuie sa ii sti ip de la internet si politia il va trage la raspundere.

| DarK101 a răspuns:

Nu estechiar o frauda. El trebuia sa faca ceea ce a zis nu sa te santajeze pentru alti bani. Nu prea are legatura cu politia deoarece e totusi un joc sa nu exageram.