| DREDR a întrebat:

Am nevoie de niste informatii inainte sa-mi cumpar componente la pc, informatii pe care sper sa le aflu de aici!

Actualul meu pc are urmatoarele specificatii: Procesor:Intel Core 2 Duo e7300

RAM : 1gb ddr2

Placa video : Nvidea 9400gt 512 ram

Placa de baza : Gygabyte Technology Co Ltd.

Modelt : P31-ES3G x.x

Version : PCI-Express

Link Width: x16

Max supported : x16

Vreau sa achizitionez o placa video r7 240 1gb gddr5 si o placuta de rami 2gb ddr2.

Intrebarea e suporta aceasta placa de baza noile componente?

Multumesc!
PS: Cum aflu de cat e sursa?

2 răspunsuri:
| Gabriel14vl a răspuns:

Teoretic da, daca ai pci express merg aproape toate placile video de generatie noua, cu toate ca nu iti recomand, deoarece celelalte componente ale tale sunt invechite(2007/2008), ar trebui sa mai pui niste bani deoparte si sa iti faci unul "ca la carte" si in legatura cu sursa scrie pe ea. O zi faina!

| DREDR explică:

Am uitat sa zic daca pot adauga placute rami ddr3?