| Georgescu_Romulus_1974 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare.Am deschis un server de metin2 privat PVM-HARD server-ul a fost deschis pe data de 30.11. 2014 am facut reclame am bagat server-ul pe 6 topuri dar playeri sunt foarte putini. Cum pot face sa afle mai multi playeri de server-ul meu nou deschis? Dau FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Eu nu am auzit deloc de acest Mt2.
Tu zici ca este pe topul 6.
Intrebare me-a este care top?

2 Ai facut reclama si ai bagat servarul asta macar pe acest site:
http://li.ro/y2my

Ti-am doar un singur site ca atata pot sa pun chiar si cu linkul scurt.

3 Playeri vor eventuri noi nu vechi sa vii mereu cu ceva nou.
Zimi ce are acel servar de lvl max 105 fata de Metin2.ro sau oldschoolmt2...
Servere vechi dar totusi in top.
Ca servarul tau este clasic?

4 Am vazut ca tu ai in 25%-45% din cazuri conturi multiple pe navicat uitete si tu la IP (te poti uita si tu din navicat) PS:Schimba parola este prea usoara altfel ramai fara servar. (Si de la navicat si la servar).

5 Chiar daca este pe un Host servarul reclamele sau publicitatea trebuie sa o faci tu sa fie popular.
Chiar daca ai un host cpanel, Worpress.
Trebuie sa stii sa iti atragi playeri:
-Eventuri Noi (EX: Omul de Zapada) daca stii acel Event.
-Itemele (Necodate) altefel nu va intra nimeni sau sa fie servarul PVP.
-Iteme (Bune dar sa se gaseasca in itemshop).
-Sa ai 3-5 Mape speciale unde sa fie organizat cateva eventuri in fiecare zii eventuri slabe.
-Sa iti promovezi pe anumite site-uri servarul tau ca sa stie cineva de el dar nu pe site-uri gen TPU ca ne uitam un pic si next (La fel si pe Facebook).

- Sa fie Iteme mai noi sau Beta (din anul 2012-2014) la fel si mobi.

Mult Succes cu Servarul.
Si sa faci reclame si Banere altfel nu cred ca o sa ajungi macar la 500 playeri.

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Fa o pagina de facebook a serverului si spune jucatorilor sa dea like. Fa multe eventuri cu OX, hide si fa event permanent cu cufere clar de luna, sosete si dovleci. E mult de scris si nu stiu cum e serverul tau asa ca daca vrei sa te ajut mai mult zi-mi numele serverului sau lasa-mi site-ul.

| Georgescu_Romulus_1974 explică (pentru William):

Server-ul are pagina de facebook forum si toate cele dar playerii nu stiu parca nu ar vrea sa intre metinu se numeste Metin2GLF.Ro si site-ul este www.metin2glf.ro

| William a răspuns (pentru Georgescu_Romulus_1974):

Am intrat azi pe server si am vazut cum este. Unele lucruri mi-au placut, majoritatea nu asa ca o sa iti spun cum cred eu ca ar trebui sa fie serverul. La lvl 1 primesti cal de lvl 1 (pe care sa il faci lvl 21 cu yang, 1kk pe lvl), pet, cutia ucenicului din care iti da sabie de lvl1+9, armura de lvl1 +9, bratara, cercei, coif, scut si colier de lvl1 +9, elixirul soarelui si elixirul lunii. La magazinul general, la Diverse ar trebui sa fie si bonusuri de adaugat, schimbat (50 fiecare), marmura, bless (10 bucati), roua (toate), boabe zen, pergamentul exorcizarii si citit concentrat. Rata de exp este ok dar rata de yang este foarte mica in comparatie cu preturile. Frizurile ar trebui sa fie la invatatori, nu la batrana iar eventul de craciun este prea greu. In loc sa duci 20 de sosete pentru un pergament de boss ar fi mai bine sa duci cate o soseta si sa primesti la intamplare un item din lista asta: gheara dragonului, balanta, finisaje, inel de exp de o ora, inelul limbilor. La magazinul de armuri ar trebui sa fie toate armurile +9 in afara de cea de lvl 61 si otel, toate scuturile +9 pana la lvl 61 inclusiv, toate coifurile +9 pana la lvl 41 inclusiv. Ar fi util si un shop cu accesorii unde sa ai toate colierele, bratarile, cerceii, papucii +9 in afara de cele de lvl 54 (lacrima cer). Skillurile ar trebui sa le faci G cu piatra curcubeu (pe care o iei de ma magazin general) la lvl 1 iar apoi P cu piatra spiritului (SS) care sa pice la metine (ca doar de aia avem mapa de farm big grin ) Armele de 65 si armurile de 66 sa pice la metinele de lvl 70+. In mapa de farm lvl mic (lvl 25-70) sa pice la metine ss, cufere cu costume, scoici, cufere de ebonita din care sa pice pietre +0,+1,+2,+3,+4 (la intamplare) iar la magazinul general sa fie un shop cu pietre +4 dar sa fie mai scumpe (7kk bucata) Ratele ar trebui urcate la 100% iar inelul de teleportare nu ar trebui sa poata fi folosit de un numar finit de ori, ar trebui sa il folosesti de cate ori vrei fara sa se termine. La bonusuri am observat ca poti sa prinzi 100 pv, 500 pv, 1000, 1500, 2000 si cred ca ar fi mai bine sa prinzi doar 1500 sau 2000 pv iar la aparare sabie, pumnal, evantai sa prinzi 10% sau 15%, sa nu mai fie cu 4%, 8% iar la bonus exp sa fie doar 20%, la semi-om, critica, patrundere sa prinzi 8% sau 10%. Stiu ca asa serverul nu ar mai fi hard pvm dar iti garantez ca ar avea mai multi jucatori. Ar fi mai multe de spus dar m-am plictisit sa scriu. Daca vrei sa iti spun mai multe lasa-mi un reply sau mesaj privat.

| Georgescu_Romulus_1974 explică:

Server-ul este Metin2GLF.Ro avem si pagina de facebook / forum / reclame facute dar parca playerii nu ar vrea sa intre... site-ul este www.metin2glf.ro

| William a răspuns (pentru Georgescu_Romulus_1974):

Mai este deschis serverul ca imi da eroare la conectare in loc de username sau parla gresita atunci cand incerc sa ma loghez cu un cont neinregistrat.