| Bogdan_9316 a întrebat:

Am un pc cam slabut sa zic asa, click poza sa vedeti http://postimg.org/image/vy5zoxocx/, imi merge cam greu, i-am instalat si windows-ul... 512 MB ram. Dece nu merge sa-mi instalez google chrome cica nu se adapteaza la cerintele minime, ce recomanda-ti? sa-mi pun internet explorer 8?

Funda!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Chrome ca si Internet Explorer sunt browsere. deci nu au legatura unul cu altul. Este vorba de cerintele lui Chrome privind sistemul de operare. Microsoft a renuntat la Windows XP si atunci si noile programe nu mai functioneaza pe el. Ar trebui pus Windows 7 dar cu 512 Mb de RAM ar fi un chin. Ar mai trebui macar 3 Gb RAM.

| Jipa95 a răspuns:

Mai cumparati un modul de 1gb de ram la naiba, astea sunt pc-uri vechi, nu mai tin pasul nici cu browserele din ziua de astazi. Dupa care iti poti instala linistit un sistem de operare pe 32 biti si o sa mearga ok Chrome atunci!

| Bordei_Verde_Madalin_1994 a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi RAM w7 are nevoie de 1 Gb de ram a ia-ti o placuta de 4 si gata o sa iti meara mult mai bine.