| Pufuleatza001 a întrebat:

Buna TPU... Am windows 8 si nu pot sa imi pun Sims 2 pentru ca imi da eroare. Stiti cumva daca instalez Sims 3 o sa mearga sau daca cumpar jocul va merge? Dau funda happy

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Va trebui sa incerci Compatibility Mode, serviciu care iti ofera posibilitatea sa rulezi aplicatii care sunt disponibile numai pe Xp, Vista, Windows7, dupa caz. S-ar putea ca si Sims2 sa ruleze in acest mod si sa nu mai ai probleme.
http://www.dummies.com/......ows-8.html