| cryss_6160 a întrebat:

Aseara mi-am instalat the sims 2 si dupa am mai instalat si mai multe expansiuni(the sims 2 universiti, pets, bon voyage... Dar cand vreau sa deschid simdul imi apare :
"Wrong disc inserted.

Please insert the original "The Sims™ 2 FreeTime" CD/DVD."

Ce pot face pentru a ma putea juca?
Funda celui care ma ajuta sa rezolv problema si voturi celorlalti!

Răspuns Câştigător
| wendy434 a răspuns:

Trebuie bagat crackul, sau daca e original baga cd-ul/dvd-ul.Probabil ca daca l-ai luat de pe net nu ai bagat crack-ul la freetimehappy daca nu sti cum se baga crackul uite cum:
1.deschizi fila(folderul)cu jocul
2.cauti acolo nu stiu crack.exe sau folder cu nume "crack"si acolo cauti "freetime"(ceva de acest gen ar trebui sa fie)
3.de duci la the sims 2 freetime tsbin, care fie se afla in my documents fie in local disck c(ea games-the sims 2 freetime-tsbin)
4.iei crack-ul si il tragi pur si simplu in tsbin(daca acolo sunt mai multe fisiere le pui pe toate)
5.o sa iti apara ceva (o chestie prin care spune ca deja ai o fila cu numele asta si daca vrei sa inlocuiesti)dai "yes"
6. daca nu apare inseamna ca a pus automat alt nume si stergi fila originala si renumesti crack-ul dupa numele filei originale
7.te jocihappy
sper ca te-am ajutat
P.S.si eu am ts2big grin cu toate extensile si niste stuff pack(glamour stuff pack, celebration stuff pack. teen style stuff pack si h&m stuff pack), si eu am luat de pe net direct the sims 2 double deluxe(ts2{jocul de baza}, celebration stuff pack si extensia nightlife)si daca ai probleme zi-mi in privat si te ajut +daca ai nevoie de seriale (poate cele din folder nu merg sau nu gasesti unul bun pe net)cauta pe serialsws sau scrie pe google numele jocului la care ai nevoie serial +serialsws
sper ca te-am ajutathappy

1 răspuns:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
[Megapost] Sims 2 + Toate Expansiunile + Obiecte
Mai intai sa-ti arat ordinea in care se instaleaza expansiunile aici:
http://sims.capitalsim.net/mw/images/Orden_Instalacion.JPG
Aici ai toate pachurile Sims 2
http://computergames.ro/......s%202.html
Aici iti cosmetizezi Sims 2
http://www.thesimsresource.com/......etitems/1/ Ai tot ce vrei pentru Sims 2
Descarci de aici şi o să meargă.