| AnonimusGate a întrebat:

Ce windows recomandati pentru gaming la acest pc:
Amd athlon 64 X2 Dual Core, 3 Gb Ram, 80 Gb HDD, Radeon HD 6670. Exista windows de Gaming?

Răspuns Câştigător
| kitra97 a răspuns:

Sall! iti recomand cel mai bun windows si anume Windows Express Service Pach 3 este cel mai bun win express
Fundita? :-)

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lol, exista Windows XP pentru PC-ul ala. Si in maxim un an upgrade... cel putin la procesor/placa de baza si ram/hdd.

| AnonimusGate explică (pentru KodrutZ):

Deci Pc i slab?

| KodrutZ a răspuns (pentru AnonimusGate):

Cam da. Era misto la vremea lui 4000+-ul, potential bun de overclock, raport bun pret/performanta, insa vremea lui a fost in 2007-2009. Am avut si eu un X2 4000+ si in 2012 l-am schimbat cu un i3 2120. Dupa cum stii, i3-urile nu sint - teoretic vorbind - super-scule care sa te dea pe spate, insa diferenta de la 4000+ la i3 a fost incredibila. Nu vorbesc de benchmarkuri, vorbesc de experienta ca utilizator. Bine, ca am bagat odata cu i3-ul si 8 GB de ram fata de 2 inainte si un SSD asta e alta poveste...

| AnonimusGate explică:

AMD 4000+