| Jikakati a întrebat:

DAU FUNDAAAA
As vrea sa imi deschid un server de cs, minecraft etc.Ce credeti ca ar mergecel mai bine si poate ma ajutati sa il fac.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlexUnder a răspuns:

Exista mai multe firme care ofera asa ceva, uite una : http://www.gazduirejocuri.ro/

4 răspunsuri:
| AlexUnder a răspuns:

Cel de cs. Merge mai bine. Dar ca sa ti un server ai nevoie de un pc bun, cat timp il folosesti doar pentru tine si cativa prieteni sau de bani pentru hosting daca vrei sa folosesti serverul pentru mai multi playeri.

| Jikakati explică (pentru AlexUnder):

Si cum hostez un serverde cs.Un link ceva?

| Jikakati explică (pentru AlexUnder):

O ultima intrebare dupa care iti dau fundita.Nu am cum sa il hostez eu.Stiam ca era ceva cu configurarea routerului.

| AlexUnder a răspuns (pentru Jikakati):

Pai nu il hostezi tu. Ai ip dinamic. Probabil asta. Dai niste bani pe luna la acel sarviciu si ei ti-l hosteaza. Adica il tin pe ip-urile lor.

| AlexUnder a răspuns (pentru Jikakati):

Exista mai multe firme care ofera asa ceva, uite una : http://www.gazduirejocuri.ro/