| SiaAnastasia a întrebat:

TPU! De ceva vreme ma gandeam sa devin un gamer, deoarece imi plac foarte mult jocurile si vreau sa devin foarte buna. Cateva sfaturi?
Si mai am inca doua intrebari:
1. Stiti cumva niste cursuri de programare in Bucuresti pentru copii de gimnaziu?
2. Care sunt cele mai bune componente pentru un calculator profesional de gaming?
Mersi!

Răspuns Câştigător
| Eus3b1u995 a răspuns:

Salut! Daca vrei sa devii gamer, in primul rand trebuie sa fii familiarizat cu calculatorul, si cu editatul videoclipurilor cu programe gen Sony Vegas, etc. La a 2-a intrebare, componente pentru un calculator bun. sunt o multime de optiuni pentru un gaming PC. Dar o sa-ti las aici o lista pentru un PC de gaming cu care vei rula orice joc 1920x1080 cu ULTRA settings cu mai mult de 60FPS.
Procesor : I7 4930K Extreme Edition 3. 4GHZ
Placa video : GeForce GTX 770 4GB GDDR5 [Dual SC ACX Cooler]
Memorie RAM: Memorie Kingston DDR3 32GB (4 x 8GB) 2133Mhz CL11
Sursa:Inter-Tech Coba Nitrox Nobility 900W
Placa de baza :ASUS Rampage IV Extreme

2 răspunsuri:
| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Daca urmaresti jocurile ar trebui sa intrebi dupa o comunitte de gaming.Cautama pe Steam:Bogdan Apetrei