| Nuclear a întrebat:

Eu am incercat sa imi creez propriul meu server metin2 si nu inteleg de ce nu il pot deschide, am urmat niste tutoriale ca la carte si nimic... Cand deschid clientul ( client tipic cu mc.txt. mt2 facut cu hamachi ) si scriu " raint " si " 12345 " imi spune doar " Se conecteaza la server " si asa ramane...
Sa fie din cauza faptului ca atunci cand pornesc serverul cu virtual pc si ma loghez si dupa ce dau "./start " imi apar prima data 8/9 chestii gen : " connect : refuzed "? Si apoi " connect : Time out ( ceva de genu ) "?
Asta sa fie cauza?
Ce nu am facut bine de imi apar prima data cele 8 refuzuri si pe urma / sau nici nu apar cele 8 time out-uri? / Cum sa fac sa imi functioneze serverul mt2?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri! Astept cat mai multe si mai bune!

Răspuns Câştigător
| Macovei_Sergiu_1984 a răspuns:

Salut prietene, aceeasi problema o am avut-o si eu big grin intra in navicat, connecteazate, la account selectezi tot si dai la mentain table ..sau cv de genu si dai pe cheek table->Extendet si dupa selectezi tot si dai la Repair table - > extended mie mi-a mers, Bafta

1 răspuns:
| Nuclear explică:

Am incercat sa imi fac si pe ip sv. dar la fel... nu inteleg de ce nu se salveaza configuratia din " sysinstall "... adica fac tot bine, dau " /etc/rc.d/netif restart " apoi " reboot " si cand ma loghez din nou si dau start la fel imi apare ( prima data cele 8 " CheckAuthConnect : Conection refuzed " / " ConnectDBconnect : Conection refuzed " / " CheckAuthConnectDBconnect : Connection refuzed ", marog. chestii din astea straight face. Dar astea imi apar pentru ca atunci cand fac tot perfect si ma logez ( am facut configuratia deja ) si dau iarasi " sysinstall " sa vad daca a ramas conf. asa cum am facut-o, ei bine nu ramane asa!
Se shimba... ( mai exact se sterg 2 campuri... ce e inainte de ultimul camp < in cel in care nu se scrie nimic > si ce e dupa campul cu adresa ip. ( adica se sterge campul cu ip-ul.100 si cel cu 255.0.0.0 < in cazul serverului cu hamachii > sau 255.255.255.0 < in cazul severului pe ip ( cu router ) >
Cam astea sunt toate informatiile pe care vi le pot oferi. Va rog dati-mi cateva idei!
Funda!