| Andrw112 a întrebat:

Eu am o placa de baza Asus ce este compatibila doar cu procesoare AMD si vreau sa imi cumpar un procesor AMD A4 X2 6300, problema este ca pe cutia placii de baza sunt scrise mai multe modele de procesoare AMD, iar modelul de mai sus NU este printre ei,Intrebarea este : Daca o sa cumpar modelul pe care mi-l doresc, imi va merge?

1 răspuns:
| DuDDy24 a răspuns:

Procesorul de care zici e pe socket FM2.
Daca si placa ta de baza are socketul FM2 poti sa il cumperi fara nicio problemawinking