| TheDarkMita a întrebat:

imi poate zice cineva un program frumos unde pot firma ce fac pe deskop? sau macar sa fac poza un program gratis daca se poate sau trial.Casa fac si eu tutorialuri la jocuri.Am mare nevoie pliz raspundeti...

Răspuns Câştigător
| EuPentruToti a răspuns:

Deci in primul rand, daca vrei sa faci Walkthrough-uri la jocuri ti-am recomanda pentru prima data Fraps, care e un program ce filmeaza exclusiv in jocuri.Cu acesta poti face si poze in joc.
Daca vrei un program cu care sa filmezi Desktop-ul, sunt 2 variante:
1. Daca ai un PC slab, cauta pe net HyperCam 2 (NU 3! ) si filmeaza cu el, acesta filmeaza destul de bine pentru un calculator slab.
2. Daca ai un Super-Computer (aici glumesc, n-oi avea tu 100 mil $ sa-ti iei unul happy ) ti-as recomanda Camtasia Studio mai ales ca are si proprietati de editare a clipurilor.

1 răspuns:
| Creţu곱슬곱슬한 a răspuns:

Fraps --> http://www.fraps.com/

Bafta la filmat!