| Mariuss32 a întrebat:

Imi spuneti si mie cum se fac seturile de metin2 anti-ninja, anti-war, anti-saman si anti-sura. M-am saturat sa ma faca dintr-un skill, doua, vreau si eu sa ii omor repede. Sunt ninja lama lv250(max) de pe HotStyle. Am nevoie sa ii omor repede, aici 200x schimbator de 1-5 este 500k si 1x schimbator 6/7 e 2, 5k. Dau funda pentru cine imi zice cum se fac seturile unu cate unu.

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

ANTI SURA BM

ARMA: critica, patrunzatoare, dex, str, semi-om. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la foc, rezistenta la magie, sansa de a reflecta atacul corporal,. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, str, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, dex
BRATARA: semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, PV, sansa la lovituri patrunzatoare.
COLIER: aparare sabie, critica, patrunzatoare, PV, sansa la necunostinta.
PAPUCI: aparare sabie, critica, PV, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, semi-om.
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.

Anti sura AM

ARMA: patrunzatoare, critica, str, semi-om, dex. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la magie, la foc, sansa de a reflecta atacul corporal (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, dex, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal.
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, lovituri patrunzatoare.
COLIER: PV, aparare sabie, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare sabie, critica, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare sabie, semi-om
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.

Anti war corp si mental

ARMA: critica, patrunzatoare, dex, str, semi-om. (pietre: anti razboinic, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare sabie, aparare doua maini, rezistenta la magie.(pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: str, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sabie, doua maini.
PAPUCI: PV, critica, sabie, doua maini, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, doua maini, semi-om
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om.

Anti ninja lama

ARMA: critica, patrunzatoare, dex, str, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare magie, aparare pumnal, viteza farmecului. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, dex, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la otravire.
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, aparare pumnal, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare pumnal, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare pumnal, semi-om, rezistenta la otrava.
COIF: sansa de otravire, rezistenta la magie, semi-om.

Anti ninja arc

ARMA: critica, patrunzatoare, dex, str, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansă de a reflecta atacul corporal,rezistenta la sageti, aparare magie. (pietre: vitalitate, eschiva si pitularii)
SCUT: imun la necunostinta, str, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om, dex.
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om, rezistenta la foc.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare.
PAPUCI: PV, rezistenta la sageti, sansa de a evita atacul cu sageti, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: semi-om, rezistenta la otrava, viteza de miscare.
COIF: regenerare pv, sansa de a evita atacul cu sageti, rezistenta la magie, semi-om.

Anti saman dragon (buffer)

ARMA: critica, patrunzatoare, dex, str, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului,aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURAtongueV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: str, semi-om, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, dex.
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta magie, patrunzatoare.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare clopot.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, aparare evantai, aparare clopot, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare evantai, aparare clopot, semi-om, viteza de miscare.
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om.

Anti saman vindecare (healer)

ARMA: critica, patrunzatoare, dex, str, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: str, semi-om, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal, dex
BRATARA: PV, rezistenta fulger, rezistenta magie, patrunzatoare, semi-om.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare clopot.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, sansa la necunostinta, aparare clopot, aparare evantai.
CERCEI: aparare clopot, aparare evantai, semi-om.
COIF: sansa la otravire, semi-om, rezistenta fulger, rezistenta magie.

Itemele pe care pui bonusurile conteaza foarte mult, daca nu iteme evoluate la maxim bonusurile astea nu te vor ajuta. Ti-as fi spus pe ce sa pui bonusurile dar nu stiu ce iteme sunt pe serverul pe care joci tu.
Sa imi zici ce parere ai de seturi si sa nu te iei dupa aia cu set universal ca e mai slab si mai greu de facut decat seturile pentru fiecare rasa, singurul avantaj e ca nu ocupa loc in inventar.

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Sal, iti zic eu dar e mult de scris si cum nu pot sa intru pe mess va trebui sa astepti pana miercuri seara cand o sa postez raspunsul. Te asigur ca merita sa astepti. De cat timp joci metin2?

| barbutxxx a răspuns:

Daca vrei iti dau eu swithbot nedetectabil sa iti faci seturi super bune si iti zic si cum sa le faci. daca te int da-mi add pe mes : uvlad23

| Mariuss32 explică:

Joc de la 6 ani Metin2, acum am 13 ani. Iti garantez ca am experienta in Metin2 si cum spui tu, voi astepta.

| Mariuss32 explică:

Sunt iteme la 1kk de alea de 54 care vin evoluate pana in 210, mersi mult. E ceva de lucru si trebuie sa imi fac loc in inventar. Ai dreptate setu univ nu e bun. Mersi inca odata!

| William a răspuns (pentru Mariuss32):

Cu placere. Sa imi zici daca te mai bate cineva si cat de repede ii omori tu pe altii.

| William a răspuns (pentru Mariuss32):

Am uitat sa iti spun ca trebuie sa ai bonusurile maxime ca sa fie setul bun. Adica sa pui 10 critica (daca atat e maxim) 15 hh, 12 dex etc. Sper ca ti-ai dat seama de asta dar am zis sa iti spun ca sa fiu sigur.

| Mariuss32 explică:

Am si switchbot in limba romana. Imi va fi foarte usor.

| Mariuss32 explică:

Maxim e: 15 critc/patrund/hh si dex/vit/int/str e 25.
Dar la 6/7 ce trebuie pus? La 6/7 cu rasele e max 10%.

| banzai a răspuns:

Ninja:
pumnal; sabie; sageti; pv pe armura colier papuci si pe cercei in loc de pv pui hh
war:
sabie; 2maini; pv pe armura, colier, papuci
si pe cercei in loc de pv hh
sura:
sabie, 2maini, pv pe armura, papuci, colier, si pe cercei hh
saman:
evantai; clopot; pv pe armura, papuci, colier, iar pe cercei hh in loc de pv sper ca am ajutat.