| Tudor_2273 a întrebat:

Intrebare: Am aprox 2400 lei si vreau sa imi fac un upgrade pentru PC (special pentru gaming). Pe moment am un proc q6600 la 2.4, 4gb ram si placa 8800 gt, invechite, stiu. Ideea e ce placa as putea sa imi cumpar care sa inlocuiasca vechea placa fara sa ma oblige sa fac upgrade major si la proc.Initial ma gandeam la 660 ti gtx. Sau veniti cu alte idei, sunt numai ochi si urechi. Multumesc!

P.s. In cazul in care nu ma pot decide asupra unui sistem probabil voi merge pe ps3 dar nu prea as vrea consola deoarece grafica e mult mai slaba si frame-rile sunt mult mai slabe decat pe pc.

Răspuns Câştigător
| 000MadMAX000 a răspuns:

Pai degeaba iti cumperi tu gtx660 ti(e o placa foarte buna) dar cu procesorul ala nu iti va rula la capacitatea maxima, iti recomand sa iti schimbi si placa de baza si procesorul(preferabil un i3 sau i5 a doua generatie Sandy Bridge), si daca ai DDR2 sa treci pe 3.Cu bugetul tau poti face asta foarte usor, placa de baza te costa cam 300lei, 4gb ddr3 cam 120 lei iar un procesor i5 cam 800-900 lei, si iti mai raman suficienti bani pentru o placa video mai mult decat decenta.

2 răspunsuri:
| unbaiatanonim a răspuns:

Cu 2400 de lei iti iei o unitate noua de la Domo. Foarte buna pentru Gaming.

| ADITZA0708 a răspuns:

Decat sa bagi bani in PC ia-ti asa ceva http://www.emag.ro/......E4YNKBBBM/ e foarte buna pentru gaming de exemplu am un joc care pe vechiul pc aveam 20 de fps pe unitatea asta am 80-90 de fps ( Call of Duty mod warfare 3) Funda?;)