| tweety21 a întrebat:

joc metin si uneori se mai bloc pc.ul.
Dc se bloc? Are virusi metin?
Si ce ar trebui sa fac, ce sa instalez pe pc sa functioneze mai bine si ce sa sterg si in ce sa umblu sa mearga mai repede sa nu mai am probleme.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Metin2 nu are virusi problema este ca pc tau nu face fata la jocul Metin2.

1 Trebuie sa Maresti viteza in asa fel incat pc sa poata tina fata la Mt2 si sa te poti juca linistit.

2 Ce trebuie sa faci:
Instaleaza Programele care ti le zic:
-Advanced SystemCare (Free/Pro).
-Smart Defrag 3
-Driver Booster
-Unistaler

Cu Advanced SystemCare faci o curatare prin system si iti creste viteza in sistemul tau de operare.

Unistaler (Dezistaleaza toolbarurile) iti incetineste viteza.

Defrag Smart (Curata Hardiskul si creste viteza la hardisk) (dupa ce ai dat Defrag=>Defragmenteaza si Priorizeaza File (lent).
Dai la Raport si vezi cu cat sa inbunatatit o sa vezi ceva la Analiza (15.00 si dupa 0.03-0.00).

Iar la Driver Booster faci Update la driverele din calculator si faci performanta la pc cu 446%-500%.
Si instalezi Driverele la zi si creste foarte mult viteza in gaming mai ales.