| Kevin1998 a întrebat:

La cs 1.6 cred ca am o problema.
Cand intru pe un server de cs si joc parca am lag dar cl_updaterate e 101 si cmdrate la fel
nu stiu ce sa ii fac, pe deathrun nu prind decat 300fps cam asa si am 6Gb RAM Placa video Nvidia GT610 2Gb 64bit Procesor Intel(R) Dual core E8400 3.00GHz
Altii au Pc mai slab decat al meu si au mai mult fps, va rog sa ma ajutati.
Multumesc anticipat.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| VideoGame a răspuns:

De ce iti trebuiesc atatea fps-uri? Eu am fps max pe 99.5 deci 100 si nici nu se mai observa diferenta deja de la 100+. Daca te referi la acel lag de la net baga cl_cmdrate 105, cl_updaterate 102 si rate 25000 si nu ar trebui sa ai probleme.
PS:Baga net_graph 3 in consola si vezi daca la loss si choke ai 0 la amandoua.

1 răspuns:
| Niiiicu a răspuns:

Tu cu 100 fps joci perfect plus ca serverele romanesti nu duc atatea fps + tu nu vezi 300 + ai monitor la 75hz, mai pune si rate 25000 si fps_max 101 si aia e, vrei sa mearga mai bine ia pc bun si monitor 120hz