| Fr3shb0y a întrebat:

mi-am cumpărat recent un PlayStation 4 si doua jocuri.(nu am mai avut pana acum consola).
1) Pot juca jocurile online fără ps4 plus?(jocurile sunt originale, nu e decodat)
2) Daca le cumpar digital iar memoria este full, cum le pot păstra pentru totdeauna?
3) Am vazut nenumărate topicuri in care erau discuții ca daca iti faci abonament ps plus pe România este inutil pentru ca nu merg jocurile online si trebuie pe UK, care e faza cand il activezi trebuie sau cand descarci jocurile?

Răspuns Câştigător
| DarkWolfReal a răspuns:

1.Multiplayerul online necesita neaparat o abonare la serviciul de PS plus deci nu poti juca far plus
2.Jocurile in format digital raman pe contul de PSN permanent chiar daca le stergi din memoria consolei
3.Din cate am inteles, nu exista asa de mult continut daca iti setezi contul pe Romania, pe vremea cand aveam PS3 Romania nici macar nu avea acces la ps store asa ca nu-ti recomand sa-ti faci cont pe RO.