| AnOnImUl321123 a întrebat:

Mi-am facut cont pe YouTube si vreausa fac gameplay-uri din asta. Ce nume mi s-ar potrivi ptr ceea ce fac? Fac gameplay's din GTA sau Minecraft sau din jocuri random (online). Eu mi-am pus numele VideoX98. Dar cum sa fac "intro-ul" la videoclip? Spun "buna sunt VideoX98? Nu suna bine, eu spun ceva gen "Hey salut numele meu e Paul si bine ati venit la inca un videoclip din (gta sau depinde ce filmez). Ce as putea sa spun sau ce nume sa imi pun ca aia ma intereseaza pe mine mai mult? V-as pune un link ceva cu contul meu dar sunt pe telefon si nu prea stiu cum sa copies adresele alea. Ma gasiti ga "VideoX98"
PS: Chiar vreau sa imi schimb numele dar nu imi vine nici unul in minte. ceva sugestii? (mi-am pus numele ala ptr ca fac videoclipuri, m-am nascut in anul 1998 si acel X l-am pus ca sa nu sie doar Video98, sa fie VideoX98 tongue dar nu imi prea place...
Funda!

Răspuns Câştigător
| JustiNkov a răspuns:

Salut,am fost si eu youtuber...
Iti pot da cateva sfaturi:
1. Tine-te de programul stabilit.
2. Sa ai un canal bine pus la punct.
3. Banner, avatar, intro.
4. Nume original.
5. Un calculator decent.
6. Sa iti placa ceea ce faci.
7. Nu pune melodii din alte clipuri.
8. Distreaza-te, o faci pentru ca vrei, nu ca esti obligat.
9.Sa ai un designer PRO...
10 Sa ai parteneri cu care poti filma.
11. Sa iti mearga MC, SA:MP, CS:GO, Dota, etc. in mini 30 FPS.[Vei avea HATERI Daca nu ai acest pc decent]
Eu iti recomand un Asus. e ok si la pret si la componente
Uite aici cateva nume: FireGameS, BesTGameR, HDGames, Si multe altele,
Programe de filmat...:
Fraps[Indicat pentru filmat HD]
Open BroadCaster[Filmat desktop]
Bandicam[Filmat desktop][Jocuri Non-HD]
Screen Recorder[Acordat tutorialelor]
Camtasia[ Recomandat pentru tutoriale]
Si in ultimul rand:
Bafta in tot ce faci, te salut.

1 răspuns:
| alex1854 a răspuns:

Man poti sa-ti pui paulGamerul sau daca nu ceva simplu si nu cu video sau chesti din astea nu suna ok