| mugurelpetru a întrebat:

Buna TPU o sa pun o intrebare din minecraft.am facut panou solar de ala cu praf de carbune, geam, generator, dar nu stiu ce mai trebuie, si cum sa-l folosesc cine ma ajuta

2 răspunsuri:
| WyndFTW a răspuns:

Panoul solar e simplu de folosit. Odata ce il pui jos (si este zi) pune niste redstone dust pe langa el si ai sa vezi ca emite semnal. Cu cat e mai noapte semnalul se pierde pana cand e pe 0 total.

Daca de exemplu ai un oras asta e foarte bun pentru a lumina tot orasul doar noapteawinking

| SME a răspuns:

Pai pui panoul undeva pe pamant/casa/unde vrei tu si pui redstone pe jos pana la un consumator(TNT, piston, etc)Funda?

P.S. Functioneaza doar cand este ziwinking