| cosmin1802 a întrebat:

Buna tuturor,
imi zice-ti si mie va rog
Pe un Leptop TOSHIBA SATELLITE
Procesor Intel pentium dual CPU T2390
1, 86GHz 2GB RAM,
358MB 1440x900 32bit (59Hz
Daca-mi merge Minecraft
Si ce windows sa pun pe el
Acum am windows7
Va rog
Cu respect

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pe XP merge sigur Minecraft.Ar trebui sa mearga si pe 7 la configuratia ta.

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Posibil sa-ti mearga greu minecraft deoarece, la prima vedere, laptop-ul tau are doar placa video integrata care nu e destul de performanta pentru unele jocuri. tinand cont ca laptop-ul are procesor dual-core e recomandat windows 7 deoarece e optimizat pentru astfel de procesoare. windows 7 home premium cred ca e suficient, alte windows 7 precum ultimate s-ar putea sa consume mai multi rami.