| GabrielCiobanu1997 a întrebat:

vreau sa achizitionez o placa video care sa imi suporte procesorul, si sa nu imi ingreunez mai tare calculatorul. Daca imi faceti o recomandare as fi recunoscator. Detaliile mele :
Placa de baza : FUJITSU SIEMENS D2314-A3
Procesor : Intel Pentium E5200 Dual core
Placa video curenta: Gigabyte GeForce 8800 GT 256MB
Interfata pentru placa video: Pci express 2.0 x16

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ai uitat sa ne spui cel mai important lucru!
CE BUGET AI?

| Seraphh a răspuns:

O placa video pe interfata x16 2.0 ar fi GT 730. Eu as strange niste bani si m-as gandi la ideea unui pc nou, fiind foarte greu de facut upgrade la acesta.
Gigabyte Geforce GT 730 2GB 128-bit daca vrei totusi sa o achizitionezi.