| eduardpetrolistul a întrebat:

Buna Ziua! Am bagat un joc Gta Iv am cerinte, laptop HP i7 1,6 ghz, 6RAM,1 placa video, HDD 1Terra si merge foarte sacadat,am umblat la rezolutie dar din pacate nu se aplica setarile respective,am luat Game Booster si tot la fel,m-am uitat la calea jocului daca este redate bine in folderul jocului si este, am luat si update dar degeaba...Ce solutie ar mai fii?

Răspuns Câştigător
| razvanyk98 a răspuns:

Salut! Te pot ajuta eu.
1. Fa un fisier text cu numele commandline.txt
2. In fisier copiaza chestiile astea:
-norestrictions
-nomemrestrict
-refreshrate 60
-availablevidmem 12.0
-percentagevidmem 100
-novblank
-framelimit 0
-noprecache

3. Salveaza fisierul si pune-l in folderul unde ai GTA 4 instalat.

4. Enjoy the game!