| NeaPandele a întrebat:

Buna Ziua,
Am o problema cu PC-ul meu, mai precis Drive-ul de la placa video.
Cand intru in joc uneori imi apare ecranul rosu, si-mi spune, Driver version [ o versiune ] no't compatibily with this texture. Ceva de genul. Uneori mi se mai si blocheaza din cauza chestei acestea.
Placa video merge perfect, fara probleme de miscare la rezolutii maxime, dar nu stiu de ce... aceasta probleme ma enerveaza.

orice ajutor e bine primit!

Răspuns Câştigător
| Dimitrix a răspuns:

Daca ai o placa video veche poti folosi Swift Shader (gasesti tutuorialul pe youtube) sau dai click dreapta la My COmputer, te duci in manage, dupa in disk manager, dupa dai click pe display adapters (acolo iti vezi placa video) dai click dreapta pe numele placii video si dai update driver software