| MrMishu a întrebat:

Bună ziua! Am un pc relativ bun. Ideea este ca am 2 sloturi de placi video pe placa de bază, eu am un Gtx 1650 SUPER.La care am intrare Hdmi pentru monitorul principal. Doresc sa mai atasez o placă mai veche Gt730, tin sa mentionez ca vreau sa o atasez doar pentru că are o intrare VGA pentru un alt monitor mai vechi. Se poate? Si vreau sa nu cumva sa afecteze ceva. Mulțumesc!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă sursa "duce", poți. Dar iți pierzi vremea comutând de pe un slot pe altul și cum - in mod precis - una e mai "tare" ca alta, cea slabă devine absolut inutilă. Dar tu știi mai bine...