| Scr_Clau_1994 a întrebat:

Am un sistem pc compus din tonguelaca de baza Asus A88XM-Plus FM2+,Procesor AMD A8-6600k,RAM 8Gb Kingston cu radiator 2x4Gb DDR3 la 2400Mhz, hdd Western Digital Caviar Blue 1TB(1024Gb) SATA 3 64Mb Buffer, Sursa 500w Monitor Philips 232E full hd de 24 ".
As dori sa achizitionez o placa video buna dar ma cam limitez la bani. Ma mai joc din cand in cand dar pe cea onboard nu prea pot juca cine stie ce ..majoritatea jocurilor pe low. cam ce placa video mi-ati recomanda pt un buget de maxim 300 de ron? Nu neaparat noua...

Răspuns Câştigător
| alessyo21 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......128-bit-3/ este foarte buna..si se incadreaza in bugetul tau

| Scr_Clau_1994 explică (pentru alessyo21):

Dar nu cred ca pot face crossfire cu ea si amd ul din procesor...

2 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Gt730-ul pus de alessyo21 nu e cu nimic mai bun decat integrata din acel procesor
Un minim ar fi r7 250 1gb ddr5
http://www.pcgarage.ro/......-bit-bulk/
Daca poti face un efort pana la gtx 750
http://www.pcgarage.ro/......128-bit-3/