| baciu92 a întrebat:

Buna ziua dragi prieteni. Am un baiat in varsta de 11 ani si ma innebunit sa ii instalez gta5, problema e ca nu stiu cum, iar tot ce spune in tutoriale nu merge.

Am acest pc --- https://s31.postimg.org/4qnnm7fhn/dadad.png

Merge pe acest pc?

Calculator model 2016...

Daca stie cineva rog sa ma ajute pe teamviewer... Multumesc.

10 răspunsuri:
| KIibrDM a răspuns:

Buna, jocul GTA V nu va rula pe acel PC. Memoria RAM este principala problema, desi specificatiile date de catre producatorul jocului spun ca acesta va rula pe 4 GB, acest lucru este fals. Procesorul PC-ului este si acesta sub cerintele minime iar despre placa video, nu ne-ati oferit detalii.

| AleXu224 a răspuns (pentru KIibrDM):

Total gresit, am tot 4 gb si merge 100 fps+ doar daca ai setarile foarte mari incepe sa iti faca probleme

| KIibrDM a răspuns (pentru AleXu224):

Am avut 4 GB Ram si jocul nu mergea bine. Daca tu pretinzi ca iti merge 100 fps+, arata-ne, eu sunt chiar curios.

| AleXu224 a răspuns (pentru KIibrDM):

Dap sigur o sa stau 3 ore sa il descarc dupa steam iar doar sa iti arat tie ca imi merge bine jocul

| KIibrDM a răspuns (pentru AleXu224):

Nu ai jocul... Intelegeti ma ca GTA V NU RULEAZA BINE PE 4 GB RAM, dupa 5 minute se umple acea memorie de 4 GB si jocul nu mai merge. Mie de fiecare data cand joc mi se urca peste 6 GB Ram usage.

| AleXu224 a răspuns (pentru KIibrDM):

Memoria nu pur si simplu se umple pana da peste, ala ar fi un memory leak se vede ca nu stii ce vorbesti, iar la tine se umple pana acolo ca are ce folosi

| KIibrDM a răspuns (pentru AleXu224):

Vai ba, tu ma faci sa-mi inlocuiesc placuta de 8 GB cu combinatia veche de 2x2 GB si sa-ti arat ca nu merge...

| AleXu224 a răspuns (pentru KIibrDM):

Bai intelege ceva, daca pui pe setari maxime jocul nu va avea destul loc unde sa stocheze toata memoria temporara si o sa mearga foarte urat deoarece trebuie sa recalculeze tot, daca tot schimbi ramul macar baga pe setari high si nu maxime

| baciu92 explică:

Baciu_bogdan27 pe skype.

| Bbz_See_1995 a răspuns:

Te salut, depinde de ce placa video ai, daca doresti sa te ajut, te ajut cu mare drag prin skype, dar, conteaza sa-ti mearga bine, si sa nu stricam jocul copilului.