| StackolaFlo a întrebat:

ieri mi-am achizitionat un calculator nou, piesele sunt :
placa de baza- MSI H61M-P20/G3 (MS-7788)
procesor- Intel(R) Core(TM) i5-3330 CPU @ 3. 00GHz
rami- 2x4GB 1333MHz DDR3
placa video- NVIDIA GeForce GT 630 2GB / 128 bit / DDR3
hard disk- 1TB
sursa- 500W
Am instalat windows 8.1 azidimineata si am incercat sa ma joc TDU2, dupa 5 minute de gameplay mi s-a restartat calculatorul, acum am incercat sa joc GTA4, si problema persista, am incercat mai multe jocuri, cu cerinte mai mici, mai mari, si tot nu scap de problema asta, ce as putea sa fac in privinta asta? Oricum voi merge la service-ul care apartine de magazinul de unde am luat calculatorul, dar pana atunci as dori sa stiu clar ce are. Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Me2 a răspuns:

Sursa are 500w, dar ce sursa e? Ce scrie pe ea?

PS: Ai ales foarte prost componentele, puteai lua un amd hexa core si placa video hd 7790, mai bunx cu 150% decat a ta, si erai in acelasi buget