| Paul_Lucaciu_1905 a întrebat:

Buna Ziua! MI-am cumparat un server de metin2 hostat dar nu stiu cum sa imi dau Owner! Cine ma poate ajuta? !

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Intrebare de ce ti-ai mai luat server de Metin2 daca nu stii ce programe sa folosesti (fara suparare)?

Programele necesare pentru host:
-Navicat
-Filezila
-Putty

Te conectezi cu putty la host iar dupa intri in navicat si iti dai singur GA (Implementor) cu gradul acesta ai acces la toate comenzile fata de un GM sau SGM (care esti limitat).

Dupa ce iti dai GM trebuie sa scrii in putty comanda reboot (dai un restart la host) pentru a confirma da un refrez/actualizare la server ca sa mai adaugat un GM.

Inca un lucru:
Intri in Navicat=common=gmhost
Completezi acolo datele si salvezi si gata ai gradul dorit.

| Paul_Lucaciu_1905 explică (pentru DragomirMihail2020):

Mersi...dar apropo eu stiam de ce programe am nev si am descoperit singur cu 10 minute dupa ce am pus intrebarea dar mersi multhappy

| Paul_Lucaciu_1905 explică (pentru Paul_Lucaciu_1905):

Totusi funda!