| ALIN15MW a întrebat:

Buna ziua TPU!
Acum cateva zile mi-am cumparat un laptop LENOVO cu componente destul de decente! Mi-am descarcat cateva jocuri, totul ok! Dar aici intervine problema:cand joc un joc gen CSGO,FarCry3, Battlefield processorul se cam incinge, iar ventilatorul porneste tare, si face un mic zgomot
Intrebarea este: ce sa fac? sa cumpar un cooler separat?
Va rog sa raspundeti doar daca stiti despre ce e vorba, DAU FUNDA!

8 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Ce cerinte ai pe el?

| ALIN15MW explică (pentru AntoniSoulesOne):

I3-5005u 2.00ghz
4gb ram
nVIDIA 920m 2gb
1tb

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru ALIN15MW):

Un cooler ar fi o solutie.

| Cliar a răspuns:

Exista stand cu cooler pentru laptop-uri si poti rezolva problema. Gasesti cam pe orice site la o suma modica de 50 lei. happy

| ALIN15MW explică (pentru Cliar):

Esti sigur ca va merge?

| Cliar a răspuns:

@ALIN15MW Dap sunt sigur, si eu am avut mai demult un Alienware si am avut aceeasi problema cu racirea, dar pana la urma am luat un stand cu cooler la 70 lei si se racea fara probleme. Cred ca gasesti variante din astea de stand-uri chiar si prin usb cum am avut eu, si poti controla rotatia ventilatorului pentru a nu fi nici foarte zgomotos.

| ALIN15MW explică:

Eu vreau sa nu se mai incinga, nu sa mai faca zgomot, asta nu ma deranjeaza

| Saluri a răspuns:

Sa ști că unu la mâna ce laptop trai luat de nu merge CSGO (în ce an este făcut)? Poate este prea vechi