| RobertXT a întrebat:

Calculatorul meu are placa video de 2 GB dar atunci cand deschid PES 2014 imi scrie ca PC-ul nu inteplineste conditiile necesare anume placa de 512 MB. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pai daca ai o panarama de integrata si depinde de ram, poti sa ai tu si 1000gb memorie video.

| darkwisper a răspuns:

Intra in DXXIAG si vezi.
Pasii: Apesi butonul pe tastatura cu steagul si butonul R in acelasi timp. si ne apare RUN
In RUN scrii comanda: dxdiag.
Vezi ce iti zice acolo, ce placa video ai, de cat este, etc.
Dupa asta, intra pe site la producatorul placii video si descarca cel mai nou driver. Daca nu merge cu un driver nou, descarca un driver BETA.

Success!
P.S: daca nu merge nici cu driverul, fa poza la DXDIAG si pune link aici sa vedem despre ce e vorba.