| MihaiAvd a întrebat:

Cam de ce are nevoie un laptop ca sa functioneze League of Legends pe el?

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Ca sa functioneze optim, trebuie sa ai un procesor dual core de 1. 8ghz, 2gb ram si o placa video cat de cat buna, depinde daca este dedicata sau nu, una integrata ruleaza jocul bine, dar una dedicata ruleaza jocul pe detalii aproape maxime cu fps in jur de 60-100

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

O placa video dedicata acceptabila, un cpu dual core, si minimum 2gb de ram happy

| MihaiAvd explică:

Mersi, o sa ma ajute cand voi cauta.