| Alleeexxxx a întrebat:

Cand vreau sa pornesc Prince Of Persia the forgotten sands imi zice: "Your graphic card doesn`t support shader model 3.0, which is required for this game.". Cine ma poate ajuta cu o solutie? Dau funda + vot.Multumescwinkingwinking!

Răspuns Câştigător
| Crysty1996 a răspuns:

Iti spune ca modelul tau de placa video nu suporta shader 3.0 adica iti trebuie o placa mai performanta pentru a juca acel joc cred ca tu ai shader 2.0 incearca jocuri care ti le suporta bafta si funda plzz

2 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Aceasta problema este de la placa video (este prea mica) Jocul cere Shader Model 3.0 si tu ai sub 3.0 adica ai mai mic 2.0. Daca vrei sa iti mearga jocul cumpara-ti o alta placa video cu Shader Model 3.0.

| mODIN a răspuns:

Pai sa stii ca asta inseamna ca placa ta video e prea slaba, deci ia-ti alta, sau un alt calc sau poate un PS3