| alexgb a întrebat:

Care dintre situatiile urmatoare este Mixing?
1. Vorbesc pe chatul IC cu un admin el fiind Aduty.
2. Port un dialog cu un prieten el pe chatul IC si eu la fel.
3. Vreau sa cheam un taxi si sun la numarul respectiv.

Cum pot obtine ajutorul unui admin in joc?
1.Dau /re sau /report.
2.Fac spam pe chatul IC ca vreau un admin la mine.
3.Incep sa spamez pe /b ca vreau sa ma ajute un admin.

Care dintre urmatoarele situati NU este Non-rp?
1. Jack se afla intr-un cartier de hispanici, acesta incepe sa ii injure si sa faca gesturi obscene.
2. Mike a fost impuscat de trei ori in cap acesta fiind inconstient.
3.Hector a fost calcat de un tir, acesta se ridica si pleaca.

Care dintre stituatiile urmatoare este Metagaming?
1.Ii vad numele unui Player si ii strig desi nu l-am cunoscut niciodata.
2. Vorbesc cu un membru al departamentului cum putem spiona o gruparea.
3. Vorbesc strict IC cu un officer legat de o rapire la care am fost de fata.

Cum se foloseste chat-ul OOC?
1.Chat-ul OOC se foloseste cand oferi niste explicatii care NU tin de o actiune IC.
2.Chat-ul OOC pot sa il folosesc cand vreau sa vorbesc cu cineva IC.
3.Chat-ul OOC pot sa il folosesc ca sa imi exprim gandurile si sentimentele IC.

Care este diferenta dintre chat-ul IC si cel OOC?
1.Chat-ul IC se foloseste pentru a exprima gandurile si sentimentele iar chat-ul OOC se foloseste pentru a coopera cu un admin.
2.Chat-ul IC se foloseste ca sa rogi pe cineva sa deblocheze PM iar chat-ul OOC se foloseste pentru a evita o actiune IC.
3.Chat-ul IC se foloseste pentru a vorbi cu prieteni OOC in caz ca nu ai microfon si ei sunt pe Skype iar chat-ul OOC se foloseste pentru a da detalii legate de o actiune.

Care dintre /me-urile de mai jos este corect?
1./me s-a lovit de airbag-ul masini in urma accidentului, avand o rana la nivelul capului.
2./me vrea sa fie prieten cu Andrew, acesta accepta?
3./me duce mana dreapta catre torpedoul masini urmand sa apuce actele dupa care sa i le ofere lui Brian.

Care dintre /do-urile de mai jos este corect?
1./do pe tricoul lui Jack se pot observa mai multe pete de sange.
2./do baga mana dreapta in buzunarul pantalonilor urmand sa scoata telefonul.
3./do vrei sa mergem cu masina mea la job?

1 răspuns:
| Raducanu13 a răspuns:

Aha, deci dai aplicare sau cum ii zice pentru. Ro-RP? Haha, nu te pot ajuta pentru as incalca regulile, si dupa oricum va trebui sa explici fiecare regula, dar vad ca de cand mi-am facut eu cont intebarile s-au facut mai grele rolling on the floor Dar uite, pentru tine am sa-ti dau niste raspunsuri, dar nu toate :
Care dintre stituatiile urmatoare este Metagaming?
2. Port un dialog cu un prieten el pe chatul IC si eu la fel.
Care dintre urmatoarele situati NU este Non-rp?
Raspuns : 3
Cum se foloseste chat-ul OOC?

1.Chat-ul OOC se foloseste cand oferi niste explicatii care NU tin de o actiune IC.
Atat te ajut big grin