| Antonioooo a întrebat:

Care este diferenta dintre serverul metin2ro si un server privat cum e Metin2 Alaska, Apollo, etc.
Si care sunt advantajele de a juca pe un server privat si advantajele de a juca pe serverul original metin2ro?

2 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Metin2 RO - Server official.

Metin2 Alaska - Privat.

Alaska-ul e de 6-7 ani online, nu cred că o să se închidă prea curând fiindcă se fac bani. enorm de mulţi bani cu serverul ăla.

Metin2RO nu o să se închidă niciodată pentru că e server official.

Avantaje? Pe privat faci chestiile mai repede.

Pe RO? faci mai greu dar ştii că sunt mult mai valoroase.

Depinde ce fel tip îţi place, Pvm Easy, Hard, etc.

| Sarmala a răspuns:

Hey. Fiecare server e diferit. Unele servere nu au lycanul, altele il au. Unele au mai multe locuri, harti(map1, map2, etc). Cred ca intelegi.
Exista sansa ca unele servere sa fie fantoma, adica sa se inchida dupa 1-2 luni de la deschidere.