| Marius141996 a întrebat:

Care imi poate sa-mi spuna si mie cat mai repede.
De ce imi sta la 83.0grade GPU si CPU1 Core la 79grade CPU0 Core 77grade mi se si stinge cateodata laptopul singur dau

1 răspuns:
| rogi28 a răspuns:

Primul lucru pe care trebuie sa-l faci la asa situatie e ca sa il duci la un servise si sal curate de colb si posibil de gunoiele care le -au tras coolerele.
citeva zile in urma am avut un asa laptop care se stingea la 80 grade, insa cind l-am deschis era pline radiatoarele cu fel de fel de par, puf si multe maruntisuri care impedicau ventilarea, dupa ce l-am curatit i-am dat incarcatura la cpu de 100% si mai mult de 65 grade nu se ridica si inca mai schiba si termopasta la CPU si GPU poate sa fie uscata daca de mult nu ai facut aceasta profilactica