| Asfjdjcjd a întrebat:

Care stie cum se afla Ip de la minecraft pe telefon/tableta

1 răspuns:
| Wilcl a răspuns:

Ai doua variante...
1) Trebuie sa intri in setarile telefonului/tabletei la sectiunea Wi-Fi.De acolo cauta-ti router-ul/modem-ul, selecteaza-l si apasa pe ''Modificare Retea/Modify Network'' si acolo ar trebui sa gasesti adresa ip oferita de router/modem undeva printre ultimele rubrici.
2)La aceasta metoda vei avea nevoie de doua telefoane/tablete. Pe una dintre ele creeaza un Hotspot din sectiunea Settings->More...->Tethering and portable hotspot.Seteaza hotspot-ul si apoi porneste-l.Intra cu acel telefon/acea tableta in Minecraft PE si intra pe o lume/un realm.Acum,cu cel de-al doilea telefon/cea de-a doua tableta, conecteaza-te la hotspot-ul creat anterior, intra in MinecrafPE si iti va aparea un ''Remote World'' cu numele utilizatorului si dedesubt adresa ip a gazdei(host).
Note*: Am incercat sa fiu cat mai explicit si sa nu omit ceva... Sper ca te-am ajutat! XD