| turcudenis99 a întrebat:

Carei cel mai tare la metin razboinicu, sura, ninja, sau saman? sunt confuz

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Sura i icel mai bun deoarece cand e pe magie neagra are sa atac cu spiritu si protectie cu intunecata e ca si cum ai avea si mentalu si corpu urmeaya razboinicul apoi ninja apoi samanu

6 răspunsuri:
| Raptor a răspuns:

In primul rand nu ai specificat pvp/ pvm!
Dar, in metin2 toate caracterele sunt facute in asa fel incat sa fie echilibrate. Fiecare are defecte, fiecare are avantaje, dar asta depinde si cum lucrezi la el (status, skiluri, iteme) si cum te descurci cu el.
Mie personal imi place ninja lama pentru ca are multe tactici si este un caracter foarte interesant, deci bineinteles ca o sa sustin ideea ca ninja dagger este bun, dar in metin2 toate caracterele sunt echilibrate!
demonstratie: cu daggerul meu de 75 am culcat sura de 83/ 81.

| turcudenis99 explică:

Ai dreptate sura e cel mai tare

| RockaruL a răspuns:

Cel mai tare e sura al doilea cel mai tare razboinic al treilea cel mai puternic e ninja si cel mai slab e shamanul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ninja.
dar razboinicul creste cel mai repede

| shhhs a răspuns:

Salut,
Citeste acest ghid:
http://orademetin.blogspot.ro/......etin2.html
Bafta!

| Th3P1an1sT a răspuns:

Raboinic e cel mai tare mai ales pe magi corporale si cu hack, si dupa ninja, sura si saman creste cel mai greu