| TheBigGangster a întrebat:

Ce bonusuri trebuie sa am pentru pvp daca sunt saman pe puteri de zmeu.dau fundita big grin

1 răspuns:
| Bobbye a răspuns:

Coif
10% HH
15% Rezistență magie
8% Otravă
+20% Regenerare PV
15% Foc / +8% Viteză de atac (la alegere)

Brățară
10% HH
15% Rezistență magie
3k PV
10% Pătrunzătoare
15% Foc / 10% pagubă absorbită de PV (la alegere)

Armă (evantai - PvP)
+12 INT
10% HH
10% Critică
10% Pătrunzătoare
+20% Viteză vrajă (dacă vrei să dai skillurile mai repede) / +12 DEX (ajută la damage-ul skillurilor)

Scut
+12 INT
+12 DEX (după cum spuneam și mai sus, ajută la damage)
10% HH
15% Blocare
Imun la necunoștință

Papuci
3k PV (obligatoriu)
15% Sabie / 15% Doua-Mâini / 15% Pumnal / 15% Săgeți / 15% Evantai / 15% Clopot
BONUSURILE LE COMBINAȚI ÎN FUNCȚIE DE RASA CONTRA CĂREIA VREȚI SĂ FACEȚI ITEMUL RESPECTIV.
+10% Critică (la set 1v1 neapărat, la set universal puteți combina doar PV-ul + 4 aparări, fără Critică sau PVul +
3 apărări și critică)

Colier

3k PV (obligatoriu)
15% Sabie / 15% Doua-Mâini / 15% Pumnal / 15% Săgeți / 15% Evantai / 15% Clopot
BONUSURILE LE COMBINAȚI ÎN FUNCȚIE DE RASA CONTRA CĂREIA VREȚI SĂ FACEȚI ITEMUL RESPECTIV.
+10% Critică (la set 1v1 neapărat, la set universal puteți combina doar PV-ul + 4 aparări, fără Critică sau PVul +
3 apărări și critică)

Armură

3k PV (obligatoriu)

15% Sabie / 15% Doua-Mâini / 15% Pumnal / 15% Săgeți / 15% Evantai / 15% Clopot
BONUSURILE LE COMBINAȚI ÎN FUNCȚIE DE RASA CONTRA CĂREIA VREȚI SĂ FACEȚI ITEMUL RESPECTIV.
În cazul unei armuri pentru duel contra unei rase anume (1v1) vă voi da un exemplu :

3k PV
15% Sabie
15% Doua-Maini
+20% Viteză Vrajă
10% pagubă absorbită de PV

Cercei
10% HH

15% Sabie / 15% Doua-Mâini / 15% Pumnal / 15% Săgeți / 15% Evantai / 15% Clopot
BONUSURILE LE COMBINAȚI ÎN FUNCȚIE DE RASA CONTRA CĂREIA VREȚI SĂ FACEȚI ITEMUL RESPECTIV.
Personal, vă recomand pentru setul universal:

10% HH
15% Sabie
15% Doua-Mâini
15% Pumnal
15% Săgeți