| adi2011 a întrebat:

Ce caracter de la metin2 united este mai tare
Razboinicu, Ninja, Sura sau Saman
eu vreau ninja iar fratele meu razboinic
si nu stiu care e mai puternic

12 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Uite, am m-ai ajutat pe cineva si mi-a multumit. Te ajut si pe tine.
Razboinicul este bun in unele cazuri. Daca razboinicul este corp si cu 5-10 nivele + fata de inamic sansa de acastiga este de 99% (fiindca depinde de bonusuri si calitati). Samanul vindecare poate bate si daca este cu 2-3 nivele mai mic ca razboinicul, pe deasupra bate si o sura BM si un razboinic mental. De la ninja insa mananca bataie daca e lame, dar daca e arc il bate.
Ninja lame bate orice, la fel cu bonusurile, iar sura BM bate cam orice, depinde de bonusuri, dar desigur pentru sura AM nu exista inamic foarte puternic. Este intre si intre. Ninja arc e greu de crescut, dar cel lame e usor. Ca sa nu va certati zic ca amandoi sa va faceti ninja (arc si lame) ori razboinic (mental si corp), pe parcurs aflati care e mai bun. Succes!

| Deleb a răspuns:

@AvengedSevenfikd zici ca esti primul in top? Si ca razboinicul corp e cel mai bun? Drept cine te crezi? Atunci de ce au mai facut celelalte caractere daca ala e cel mai bun? Si zici ca joci explossive? Ala e cel mai prost server de metin ROMANESC din cate am vazut eu pana acum. Inainte nu era asa. Acum e un jaf.
Lasa omu sa inteleaga. Oricum dupa mine cel mai praf e razboinicul corp, mai ales pe officiale. Pe private cele mai bune sunt razboinici mentali, sura arme magice, ninja lame si saman zmeu.
Oricum ai pus un raspuns de toata jena. Jingurul lucru adevarat e partea cu bonusurile.

| vladutz332 a răspuns:

Ninja bate razboinic
sura bate ninja [ nu mereu]
samanul bate tot
un Saman cu magii la P si cu super iteme bate pe orcine!

| AlexxxxD a răspuns:

Aici depinde pentru ce vrei eu din toate as alege un surawinking

| HEAVY a răspuns:

Eu unul joc cu ninja si am tot epic pe mine lvl 103 si rup tot

Răspuns utilizator avertizat
| shhhs a răspuns:

Salut,
Poate te ajuta acest ghid:
http://orademetin.blogspot.ro/......etin2.html
Bafta!

| Visinata a răspuns:

Saman leac daca sti cum sa ti`l faci:]. Uite cateva videoclipuri:
1.http://www.youtube.com/watch?v=GROMYO7J1ho&feature=related

2.http://www.youtube.com/watch?v=rGAkmiKiU_M

3.http://www.youtube.com/watch?v=eaC4J4Hvutg

[Daca ar fi sa alegi dintre ninja si razboinic iti recomand NINJA PE LAME ]
Sper ca ti-am fost de ajutor:P.

| fanmetin23 a răspuns:

Cel mai bun este sura BM. Sa nu te faci razboinic, este cel mai prost

| demi1 a răspuns (pentru fanmetin23):

Cel mai bun e war pe mental

| AvengedSevenfikd a răspuns:

Baga-te razboinic, ca nu o sa regreti, iti zic eu.Ma joc explossive mt2 si sunt pe locul 1 in top, iti zic sincer, razboinicul e cel mai bun pe corp, sa zicem ca un razboinic pe corp se bate cu unu pe mentale, sunt sase cam 50% pentru fiecare, dar mai departe depinde mult de bonusuri.Daca esti pe corp, baga-ti full str, full hh si full anti razboinic si full pv. Daca ai full la ce am zis mai sus, esti cel mai bun. Funda?

| deniss1984 a răspuns:

Razboinic corp e cel mai tare si ninja pumnale sunt cam la egal acum depinde de ce itm ai eu am un ninja de 104 cu rivulete +6 si king +4 si mai am tot felul de pumnale king war +7 am detoate otele eu iti recomand war corp sau ninja pumnale sunt cele mai bune