| ionutandrei2000 a întrebat:

Ce caracter este cel mai bun in Metin2 Ro? Dar spuneti-mi sincer care este cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Si pentru ro eu zic razboinic corp pentru pvm si mental pentru pvp.

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

-Warr corp:Construit bine,el poate fi foarte bun pvm, dar in pvp da damage uneori prea mic ceea ce te poate mira, dar cu iteme de duel, se schimba jucaria.

-Warr mental:un caracter fff bun in pvm, dar in pvp nu este foarte bun, deoarece nu are viteza da atac, ceea ce te poate costa.In schimb, da damage foarte bun chiar si 11k fara crit, dar depinde de privat.Inca ceva dezavanajos este faptul ca isi rateaza cele mai puternice skilluri:Atacul spiritului si zdrobirea.Un caracter asa si asahappy

-Ninja lame:Caracterul cu cel mai bun damage in PvP, insa fara aparare, ceea ce te poate costa in PvM, dar daca ai sabie si aparare mare, poate face fata.

-Ninja arc:Caracterul cu cel mai mare dezavantaj in PvM, dar in PvP e altceva.Construit bine, te poate omora dintr-un singur skill, dar rezistenta la monstrii este aproape imposibil.

-Sura Arme Magice:Este, practic un warr p corp si mental in acelasi timp.La monstrii rezista fff bine,dar la duel nu este asa bun.

-Sura Magie Neagra:Caracter innascut pentru PvP,insa rezista cat decat la monstrii,nu chiar asa mult,aproape deloc,dar daca esti full int,creste apararea protectiei, ceea ce il face invincibil.

-Saman Dragon:Caracter fff bun pentru PvM, datorita buff-urilor puternice, insa in duel nu este asa dedicat.

-Saman Leac:Cel mai puternic caracter in duel, insa la monstrii, daca nu are p cineva, nu face fata

Eu joc de mult timp..asta este parerea mea. happy

| shhhs a răspuns:

Salut,
Poate te ajuta acest ghid:
http://orademetin.blogspot.ro/......etin2.html
Bafta!

| DeadManSoryn a răspuns:

Senzatie esti cel mai prost copil pe care l-am intalnit...e clar ca e o pacaleala...pai sa incep:sa nu fie de lv 1/da ca nu iti convine tie, sa nu fie banat/hai ca e culmea ca sa poti tu sa intri, intre 12 SI 24 DE ORE!/frate fi atent si tu nu n e pacalesti tu

| EuVlad13 a răspuns:

Sunt multe moduri de interpretare.Fiecare caracter are avantajele si dezavantajele lui.Razboinicul dupa parerea mea este cel mai puternic deoarece cu el poti creste singur. Daca alegi sa fi saman poti upgrada magiile si sa fi crescut de alti.Ninja este si el bun deoarece isi poate face singur lure.Iar sura este un caracter pentru jucatori experimentati pe care nu l-am studiat.Deci parerea mea este ca Razboinicul este cel mai bun caracter

| Quitto99 a răspuns:

In PvP
1) Sura BM
2) Saman Leac
3) Ninja Arc
4) War Corp
5) War Mental
6)Ninja Lama
7)Sura Arme Magice
8) Saman Zmeu

Iar in PvM
1) War Mental
2)Sura Arme Magice
3) War Corp
4)Ninja Lame
5)Sura BM
6) Saman Zmeu
7) Saman Leac
8)Ninja Arc