| jocuriAB a întrebat:

Ce este mai important pentru gaming? O placa video buna, un procesor mare sau memorie ram mai multa?

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Depinde si de monitor. pentru rezolutie mare iti trebuie placa video puternica, iar pentru rezolutie mica iti trebuie procesor puternic.
8gb ram cu frecventa 1600 si din punctu asta de vedere n-o sa ai probleme cu jocurile actuale.

1 răspuns:
| heldeN a răspuns:

In prezent 8 gb ram sunt suficienti pentru orice joc
Pentru rezolutie mare trebuie o placa video cat mai buna, daca ai rezolutie mica trebuie procesor puternic si placa video mai slabuta, depinde de buget