| Rexxero a întrebat:

Ce imi trebuie pentru a descarca Intel(r) 82945g express chipset familly pentru Windows XP?
O mare funda daca ajutati!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Acum nu pot decat sa-mi dau cu presupusul! Incearca sa vezi!

16 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Alege modelul de windows de aici si descarca:
http://downloadcenter.intel.com/......esult.aspx
sau
http://tiny.cc/wyqeuw

| Rexxero explică (pentru neluL):

Pai scuze frate dar eu am intrebat ce imi trebuie ca in eraoare imi zice: Your computer does not meet the minimun requirments to install Intel(r). Daca raspunzi la ce imi trebuie iti dau funda, daca nu mai incearca.

| neluL a răspuns (pentru Rexxero):

In eroare spune -> Computerul dvs. nu îndeplinește cerințele minime pentru a instala Intel (R) deci nu merge instalat/update la chipset.Banuiesc ca ai deja un driver si vrei sa-i faci update.
Ce sistem de operare ai?

| Rexxero explică (pentru neluL):

Windows XP Professional. Dar eu as dori sa descarc acest driver pentru Minecraft...Dar nu conteaza, eu doar te roog sa ma ajuti.Dar mai poate exista alta varianta daca nu merge aici, gen sa descarc driverul pe un PC mai bun si sa il pot lua pe stick aici pe al meu?

| neluL a răspuns (pentru Rexxero):

Nu merge varianta scrisa de tine pentru ca este acelasi lucru.
Asta merge?
http://downloadcenter.intel.com/......nfirm.aspx

Da click pe -> I accept the terms in the license agreement
SAU

http://downloadcenter.intel.com/......nfirm.aspx

| Rexxero explică (pentru neluL):

Hmm link-urile tale nu prea ajuta. Le-am incercat pe ambele si tot la fel imi arata. Poate asta e daca nu mai ai cu ce sa ma ajuti asta e.

| Rexxero explică (pentru neluL):

Si din nou daca nu mai ai cu ce ma ajuta multumesc oricum dar eu nu o sa renunt si o sa caut pe altdundeva si o sa incerc sa gasesc alte variante.happy

| neluL a răspuns (pentru Rexxero):

Daca ai instalat din linkurile de mai sus inseamna ca ai facut update la chipset. In Minecraft ce eroare iti da?

| Rexxero explică (pentru neluL):

Pai sistemul meu de operare e NVIDIA GeForce MX4000 sau ceva de genul si in minecraft titlul erorii e Bad video card drivers.

| Rexxero explică (pentru neluL):

Poti gasi pe youtube cum scrie:How to fix bad video card driver for minecraft.Acolo poti gasi cum imi apare eroarea. big grin

| neluL a răspuns (pentru Rexxero):

Nu ma intereseaza youtube!
Intra in Start->run ->Dxdiag ->aici da click pe tabul al doilea ->Display si fa-mi un print screen sau copiaza datele de acolo, posteaza aici

| Rexxero explică (pentru neluL):

Am pus si device si Drivers ca nu am avut ce face LOL.
Drivers=
Main Driver:nv4_disp.dll
Version:6.14.0010.5673(English)
Date:8/4/2004 02:56:46
WHQL Logo'd:Yes
Mini Vdd:nv4_mini.sys
VDD:N/A
DDI Version:9 (or higher)

Device=
Name: NVIDIA GeForce4 MX4000
Manufacturer:NVIDIA
Chip Type: GeForce4 MX4000
Dac Type: Integrated RAMDAC
Approx. Total Memory:64.0MB
Curent display mode:1024x768(32bit)(6oHz)
Monitortonguelug and Play Monitor.

Asta e!

| Rexxero explică (pentru Rexxero):

La Device Monitor e de fapt Plug and Play Monitor dar te-ai fi prins si tu.

| Rexxero explică (pentru neluL):

Mi-a mers instalarea dar...ar merge sa ma joc minecraft ca eu fac asta numai pentru minecraft big grin

| Rexxero explică (pentru neluL):

NeluL ma mai poti ajuta cu ceva? De curand mi-am luat un laptop Acer si nu mai stiu cum. Si vreau sa imi gasesti si mie te rog un drive bun cum mi-ai gasit in 2013. neluL a răspuns (pentru Rexxero):
Incearca asta http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_93.71_2
RASPUNDE

| neluL a răspuns (pentru Rexxero):

Acum nu pot decat sa-mi dau cu presupusul! Incearca sa vezi!