| NuAmBaniDeNume a întrebat:

Ce jocuri online mi-ati recomanda? In afara de metin sau counter strike?

2 răspunsuri:
| Weyland a răspuns:

Depinde ce preferinţe ai.

Dacă nu vrei un MMO în care tot ce faci e să stai cu mâna la falcă şi să dai click-uri până moare celălalt, îţi recomand TERA. E un action MMORPG care are cel mai bun sistem de combat întâlnit în vreun MMORPG.

Dacă vrei ceva serios şi cu o adâncime foarte mare, îţi recomand EVE Online. E un space-sim MMO în care te poţi ocupa de minerit, de comerţ sau de piraterie într-un univers persistent în care singura regulă e mănâncă sau fii mâncat. De asemenea, a fost lansat şi MMOFPS-ul Dust 541, care este în acelaşi univers cu EVE Online, şi în care poţi cere ajutorul din afara orbitei a jucătorilor din EVE.

Dacă vrei ceva mai clasic, dar totuşi bun, încearcă Aion. A ajuns la versiunea 4, s-au introdus clase noi şi content cât cuprinde. Este surprinzător de bun pentru un MMO F2P, iar faptul că poţi zbura adaugă mai multă adâncime mecanicilor de gameplay.

| xGeorge a răspuns:

Iti recomand San Andreas Multi Player!
HostName: || ForTeam RPG || Mentenanta maxim pana la 15:00 |
Address: rpg.forteam.ro:7777
Players: 0 / 100
Ping: 54
Mode: |FT-RO v3.1|
Map: San Andreas
Aici ai un server destul de populat pentru cate sloturi are! In fiecare zi sun 50-70 playeri pe zi! Admini de treaba, te asteptam in joc!