| ALEX1998BZ a întrebat:

CE Jocuri stiti sa mearga pe o placa video de 64 mb? dau funda! va
rog frumos pentru un prieten de al meu!

Răspuns Câştigător
| CrushBoy89 a răspuns:

Vrei sa spui ca nu sti ceva jocuri?
Uite o lista:
Crysis 2
m.o.h.a
Battlefield 3
Deus Ex: Human Revolution
Dead Space 2
Duke Nukem Forever
Half-Life 2
Far Cry 2
Quake 4
Resident Evil 5
Call of Juarez: Bound In Blood
Aliens vs Predator
Delta Force Xtreme 2, Lost Planet, Soldier Of Fortune, Time Shift, Shadow Ops, Company of Heroes
-The Lord Of The Rings Conquest
-F.E.A.R 3
-Arma 2
-Brothers In Arms
-Call Of Duty 4
-Battlefield Bad Company 2
-Mass Effect 2
-PES 2012
-M.I.A MIsiion In Asia
-Driver San Fran cisco
-World Racing 2
-Test Drive Unlimited
-Medieval 2 Toatal War
-Sims 3
-Mount and Blade With Fire and Sword
-Gta San Andreas
-The Elder Scrolls 5 Skyrim

10.Age Of Empire 3 (nu cere cerinte mari)
9.The Great Battles Medievals (nu cere cerinte mari)
8.Man Of War (cere cerinte putin mai ridicate)
7.Company Of Heroes (si acesta cere cerinte
6.Mount and Blade With Fire and Swrod (nu cere cerinte prea ridicate)
5.Rise Of Nation (cerinte medii)
4.Rome Total War (si acesta cere cerinte ridicate)
3. Empire Total War (cere cerinte ridicate)
2.Napoleon Total War (si acesta cere cerinte ceva mai ridicate)
1.Medieval 2 Toatal War (cere cerinte ridicate)
-Driver San Fracnisco
-Flattout 2
-Test Drive Unlimtied
-World Racing 2
-Driving Simualtor 2011

Mai sunt cu tiruri:

-German Truck Simulator
-Euro Truck Simulator
-Wheels Of Steel Extreme Trucke r2
-Wheels Of Steel Long Haul
-King Of The Road
-Tanker Truck Simulator 2011

-Altele:

-Mafia 2
-The GodFather 2
-Saints Row The Third
-PES 12
-Mass Effect 2
-Battlefield Bad Company 2
-F.E.A.R 3
-S.T.A.L.K.E.R Call Of Pripyat
-Arma 2
-Far Cry 2
-Prototype
-Assassins Creed
-Operation FlashPoint
-Call Of Duty 4 MW1
-Medieval 2 Total Wat
-Rome Total War
-etc.

Uite aici poate iti mai place vreunul:

http://i.imgur.com/XuL7A.jpg

| Magnifico a răspuns (pentru CrushBoy89):

Mancate-ar lupii dar toti ma copiati ma? straight face

Ce ai dat tu ultimul link e desktop-ul meu ma straight face

Si in al doliea rand iti inchipui ca merge Battlefield 3 pe o palca video de 64 mega? straight face

Aproape nici un joc nu merge de aici in afara de Mortal Kombat 4 pe 64 poti trage doar miniclipuri.

P.S : Nu mai da link-ul ala cu desktop-ul meu sa nu imi faci probleme.Pe pariu ca nu ai jucat nici macar 10 din alea pe care le am. Daramite 97 straight face

Daca te mai prind ca faci asta iti iei suspend straight face

Răspuns utilizator avertizat
| UrsaRadu a răspuns (pentru Magnifico):

Da cat de mare ai hardu de ai atatea jocuri? ca jocurile alea ocupa peste 200gb

| Magnifico a răspuns (pentru UrsaRadu):

Intrebarea era pe 27 mai 2012 laughing

Ma rog, ai noroc ca mai intru.

In prezent nu mai am atatea jocuri, deoarece mi-am reinstalat sistemul de curand si am zis sa nu ma mai complic cu jocuri.

HDD era de 580, dar nu cotneaza doar asta pentru a duce jocurile.
Mai conteaza si ce RAM, placa video si procesor ai, uneori si sistemul de operare.

14 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Vreo 90% din jocurile alea de mai sus nu'ti merg veci :)) cum adica crysis 2 sau battlefield 3 pe 64mb sunteti nebuni? :))
uite ca astea iti merg:

Action FPS: Half Life 1/2, Quake 2/3, Doom 3, Unreal 1/2, Unreal Tournament (UT99), Delta Force 1/2/3, Alien vs Predator 2, Blood 2, Gunman Chronicles, Cstrike condition zero, Heretic 2, No One Lives Forever 1/2, Return to Castle Wolfenstein 1, Call of Duty 1, GTA 3 Medal of Honor Allied Assault, James Bond Nightfire, Soldier of Fortune 2 Double Helix, Painkiller, Serious Sam The First Encounter, Duke Nukem Manhattan Project, Max Payne 1/2, Postal 2

RPG: NOX, Diablo 1/2, Gothic, Dungeon Siege 1/2, Elder Scrolls 3, Desperados 1, Robin Hood Legend of Sherwood

horror: Resident Evil 2/3, Silent Hill 2/3, House of the Dead 2, Undying

Stealth - Thief 1/2/3, Splinter Cell 1/2, Hitman 1/2

Strategie rts: Warcraft 3, Age of empires 2, Age of mythology, Age of Wonders, Blitzkrieg 1, Empire Earth, Dungeon Keeper 2

simulator: simcity3000, patrician 3,

space shooter: Descent Freespace, Tachyon, Freespace 2, Independence War 2

Racing: Need for Speed 3, Need for Speed 5 Porche. 18 wheels of steel, Carmageddon 2

altele: Worms Armageddon, Hoyle Board Games

cauta si tu prin google, scrie de exemplu "Aliens vs Predator 2 System Requirements" si vezi exact cat cere. majoritatea jocurilor din lista de mai sus iti merg sigur pe o placa de 64mb. gasesti multe aici
http://www.gameswin.biz/
cauta alea mai noi din 1998-2003

| PunisheR01 a răspuns (pentru Andrei7520152):

Frate tu meriti fundita...

| Corveax a răspuns (pentru Andrei7520152):

Frate tu meriti funda! profesor!
bravo, toata stima

| flaviu1990 a răspuns:

Cica pes 2012 never nu o sa mearga pe placa video de 64 mb ...doamne fereste idiot e ala care ti-a spus asta... mai bine cautati tu pe google si vezi unde scrie sistem request la fiecare joc care vrei sa il descarci si vezi si tu daca corespunde cu ce componente ai tu happy

| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a răspuns (pentru flaviu1990):

Mie imi merge pes 2016 cu 64 mb in 30 fps, plus ca are limita de 30 fps setata in joc

| gamesgamesgames a răspuns:

Multe miniclipuri

| costysamp3546 a răspuns:

Incearca :
GTA San Andreas
GTA Vice City
MAFIA 1
FIFA 06
PES 2006
GTR 1/2
Street Racing Syndicate
Ford Street Racing 1/2
American Hot Rod
Far Cry 1 (pe Low-Medium)
CS 1.6
CS Source
CS 1.8
Live For Speed
Need For Speed Most Wanted 2005
Need For Speed Underground 1/2
Need For Speed Porche
Battlefield Vietnam
F.E.A.R 1
The Simpsons Hit and Run (gen GTA)
Colin McRae Rally 05 (si cele de mai jos)
18 Wheels Of Steel Across America
18 Wheels Of Steel Pedal To The Metal
Call Of Duty 1/2
Aquatic Classroom

| Carstea_Victor_Bogdan_1988 a răspuns:

Ba sunteti nebuni merg toate pe o placa de 64 numai daca ridica pana la 1200

| VvortexX3 a răspuns:

CrushBoy89 nu merg toate jocurile acelea pe placa de 64 ...de exemplu Quake 4 nu functioneaza pe placa de 64. l-am si nu mi- a mers... si nici -F.E.A.R 3
-Arma 2
-Brothers In Arms
-Call Of Duty 4

-German Truck Simulator
-Euro Truck Simulator
-Arma 2
-Far Cry 2
-Prototype
-Assassins Creed
-Operation FlashPoint
-Call Of Duty 4 MW1 si mai sunt s3i altele care nu merg in lista ta alex1998bz nu le incerca pentru ca nu functioneaza

| Quickzm a răspuns:

Speed driving2
city bus simulator 2010 new yourk
truck and trailers
bus drive
bmw m3 chalange
hard truc 18...
pedal the metal
gta san andrea
gta vice city
far cry
call of duty
delta force