| ursachy a întrebat:

Ce parere aveti de sistemul asta PC: procesor Intel core i3 3.3 ghz 2120. Ram- 6 gb (4gb+2gb),Hard disk-500gb,placa video-nVIDIA gt630 1gb. E bun?

5 răspunsuri:
| Myr3ll1994 a răspuns:

Da este destul de bun cu exceptia placii video... Nu zic ca nu este bun dar pentru un procesor i3 ar avea nevoie de o placa video ceva mai buna. Un exemplu ar fi: Geforce gtx 580, sau un Radeon hd 7770...

| M1hai a răspuns:

Foarte bun, merita happy

| Duucu a răspuns:

E decent, in regula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de decent zic eu

| Cristian121 a răspuns:

Salut, 1. Ar trebui sa schimbi i3-2120 intr-un i3-3220 ivy bridge (nu-i mare diferenta 2 lei parca) De ce ai face acest schimb?
Pai *: E o versiune mai noua
Pai **:Cosuma 55W pe langa 100W i3-2120.
Pai ***:In medie e cu 10% mai bun decat i3-2120.
Cred ca glumesti cu gt630-u.
Iti recomand un Gygabyte Radeon 7770 HD OC(Overclocked) sau Sapphire Radeon 7770 HD (Ii dai tu OC sa fie mai buna ca gygabyteu) sau daca-ti place nVIDIA gtx 650 Oc Gygabite (Nu-mi place nVIDIA)
La cat ram ai tata acolo treci naibi de la HDD 500gb la 1 TB.
Cam asta a fost tot, sper ca te-am ajutat.