| strikecs a întrebat:

Ce placa video ar fi buna pentru Counter-Strike 1.6?
Funditawinking

4 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Orice placa video aparuta in ultimii 12 ani este buna. cstrike 1.6 ruleaza si pe o placa de 16mb, e preferabil unul de 64 sau 128 mb cu openGL, dar cstrike merge si pe direct3D sau software mode (deci si pe placi de 16mb fara openGL). daca ai o placa de baza pe PCI-E si nu pe AGP poti sa cauti ceva la 128mb sau 256mb gddr2. nu le stiu dupa model din pacate

ps. un GeForce GT430 are 1GB (1000mb) gddr3...cam multisor considerand cum cstrike ruleaza si pe o placa de 16mb. un Gtx 680 are 2GB GDDR5 laughing nu se merita o placa de 500 ron pentru un amarat de cstrike care merge pe o placa de 10 ani

| gabrielpreda6 a răspuns:

Nvidia e cea mai buna fara cfg am cate 500-600 fps

| Fundapls a răspuns:

Gtx 680

| the12arrow a răspuns:

Asta ar fi perfecta http://adf.ly/Adop3