| MoTaReLa a întrebat:

Ce placa video este mai buna:
--MSI Geforce Gt 720 2GB DDR5 64-Bit
--sau Sampphire Radeon R7 240 whit bosst 1GB DDR5 128bit
Si mai vreau sa stiu cum e mai bine: 32 bit, 64bit sau 128bit?
Funda! Astept cat mai multe raspunsuri.

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Latimea de banda care vrei tu sa zici 32, 64, 128 bit.
Ex:Cat de bine ruleaza fara sa ai lag mare si sa functioneze bine.
Categorie Jocuri:
32bit rula un joc
64bit rulezi doar 2 jocuri in acelasi timp
128 rulezi 4 jocuri in acelasi timp.

Jocuri Noi si mediu.

2 Cu placa video aicea in functie de preferintele tale:
-Daca alegi Geforce este bun in jocuri ca poti rula orice joc vrei tu fara nicio problema dar se incarca putin mai greu.
La transferul de date este slabut ca nu se incarca destul de repede la 2Gb este ca si cum ai avea placa de 512Mb sau chiar 1Gb n-are cine stie ce?

-Iar la Sampphire are boossturile foarte bune (Ruleaza aproximativ orice joc foarte bine ultra HD 4k) transfer de date excelent si o grafica de invidiat.
-Cel mai bun este ca are si cooler care raceste adica poti sa joci jocuri cu grafica ridicata fara sa zici ca merge inghetat sau in reluare. (Boossturile care le ai placa video as zice cai de 1.5-1.7Gb).

As recomanda sa ei Sampphire.

| LuciWv a răspuns:

Ti-a spus IntunericulNinja de ce
Si sunt de acord cu el, Sampphire Radeon R7 240 whit bosst 1GB DDR5 128bit este mai buna din toate punctele de vedere

| MoTaReLa explică:

Deci poti sa imi mai explici ce e mai bine 32, 64 sau 128.