| RTECdesign a întrebat:

Ceva idei de jocuri MMORPG Browser Based?
Sunt interesat de cateva genuri de jocuri si ce credeti ca ar merge sa pot crea cu ce tema de joc ar fi interesat?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Sa definim mai intai ce sunt aceste jocuri 'Browser Based'

"A browser-based game is a computer game played using a web browser over the Internet. It is usually written in browser-based language such as JavaScript, HTML5 or PHP (PHP: Hypertext Preprocessor). These games may utilize additional languages for backend processing or browser plug-ins, like Flash, Java, and Silverlight. WebGL can enable graphics acceleration hardware."

idei din care te-ai putea inspira : jocul Runescape de exemplu

alte jocuri din care te-ai putea inspira: https://mmos.com/review/browser-games/rpg