| twixnic28 a întrebat:

Cind vreau sa pornesc skype im arata eroarea. failed to get proc address for getlogicalprocessorinformation. am facut to dar imi apare mereu am schimbat si windowsul de 2 ori si tot la fel imi apare va rog dca im puteti spune cum s-o rezolv

Răspuns Câştigător
| Weyland a răspuns:

Cel mai probabil e ceva neînregulă cu instalarea ta de SP3, sau nu e prezentă. GetLogicalProcessorInformation a fost introdusă prima oară în Windows XP în odată cu Service Pack 3, şi nu a fost prezentă în versiuni mai vechi de Windows XP

De asemenea, această funcţie este doar cerută de versiunea Skype 6.7 aşa că poţi încerca să foloseşti versiunea anterioară, 6.6.0.106. Poţi descărca versiunea 6.6.0.106 de aici:

http://download.skype.com/msi/SkypeSetup_6.6.0.106.msi

1 răspuns:
| Marian0404 a răspuns:

Descarcati alt skype...sau fa-ti un id de skype nou, daca incerci sa te conectezi si iti arata asa.Ar trebui sa mearga daca descarci altul.